Pousada Quintal Da Serra
| WiFi Wi-Fi | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser | Kæledyr ikke tilladt |
Pousada Quintal Da Serra er et komfortabelt indkvarteringssted i Serra do Cipo National Park, som har 6 værelser. Gæster, som rejser i bil, kan også benytte en parkeringsplads på stedet.
Cachoeira Grande ligger 4 km fra lokalet, mens Farm Cipo er 4,1 km væk. Beliggende indenfor 30 minutter gå afstand fra Serra do Cipo National Parks centrum. Du kan komme til Serra do Cipo National Park om få minutter i bil.
Alle værelser på Pousada Quintal Da Serra har en balkon og en minibar.
Der tilbydes en kontinental til gæsterne. Restaurante Comida Caseira Da Serra ligger 400 meter fra indkvarteringen og tilbyder sydamerikansker retter.
- Lokale seværdigheder
- Cachoeira Paraiso2,3 km
- Eco Adventure3,9 km
- Parque Nacional Serra do Cipo3,4 km
- Caminho dos Escravos500 m
- Bela Geraes Turismo2,9 km
- Igreja de Santa Terezinha2,7 km
- Igreja de Deus Pentecostal do Brasil2,8 km
- Lufthavne
- Belo Horizonte Tancredo Neves Int'l. Lufthavn79 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
Aktiviteter og afslapning
- Have
På værelset
- Minibar
- Gratis toiletartikler
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Pousada Quintal Da Serra hotel?
Det vil tage dig en 30 minutters gang at komme til byens centrum fra Pousada Quintal Da Serra hotel. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af et Pousada Quintal Da Serra hotel?
Du kan parkere dit køretøj på et Pousada Quintal Da Serra hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra det Pousada Quintal Da Serra hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra det Pousada Quintal Da Serra hotel ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Pousada Quintal Da Serra hotel?
Den gennemsnitlige værelsespris i Pousada Quintal Da Serra hotel er 84$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på Serra do Cipo National Park hotellet?
Gæsterne på Serra do Cipo National Park hotellet kan betale med American Express, Mastercard og Visum.